home

fotogalerie

marocký štuk - tadelakt

 

Výměna odkazů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Navštivte náš nový web o marockém štuku s novými realizacemi - www.tadelakt-interiors.com

 

Marocký štuk - Tadelakt

Kromě výroby keramiky a soch, realizujeme unikátní techniku štuku používanou již v starém Římě -Tadelakt. Její specifická varianta zvaná Marocký štuk, však pochází z oblasti Marrakéše. Jedinečná vlastnost vápna je dána složením místního vápence a způsobem vypálení. Při dodržení speciálního postupu aplikace, získává tento Marocký štuk odolnost vůči vodě a vysoce lesklý efekt. Tím dosahuje vyšších kvalit než u nás rozšířený Benátský štuk. Pro moderní architekturu tuto starou techniku objevil americký architekt Bill Wilis, který ji použil na stěnách svého domu v Marrakéši (bývalý harém Dar Nujom) a podnítil tím velkou vlnu zájmu o Tadelakt . Marocký štuk je přípravek s možností vysoké variability tvarů a  odstínů dle vlastního vkusu. Celková kvalita a odolnost tohoto materiálu je velmi vysoká.

Marocký štuk - kombinace:  vhodnou kombinací pro tento štuk je mozaika či hliněná omítka a další techniky, které rovněž provádíme. Fantazii se meze nekladou a zhotovíme pro Vás cokoliv... 

Marocký štuk - cena:  orientačně 3000,- Kč m2. Přesná cena je závislá nejen na velikosti ploch, ale i na náročnosti tvarů a velikosti celkové zakázky. 

Naše poslední realizace Tadelaktu - foto koupelna:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Technikou Tadelaktu - Marockého štuku lze vytvářet jak dataily, tak i velké plochy. Můžeme tedy zhotovit malé prvky jako jsou poličky, parapety či zákoutí, ale také velké plochy, celé stěny, chodby a místnosti. Štuk může být zhotoven v interiéru i v exteriéru.

Zde jsou ukázky co můžeme například zhotovit: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V případě, že budete mít zájem o Marocký štuk, kontaktujte mě prosím:

Klára Turková  tel: 721 187 004  email:  klara.marketa@seznam.cz 

 

Mezi moji další tvorbu patří sochy, stolky, mozaiky atd. - ostatní realizace zde

 

 

 

 

 

 

   

    Benátský štuk: Vzhledem k mé vytíženosti a k tomu, že není tak kvalitní jako marocký, tak ho v současné nerealizuji.

Aura čakry léčení Ubytování Jižní Morava, wellness víkend Kosmetika Vizážistika Počítače sítě Ostrava Ubytování Šumava chalupa Geopatogenní zóny Výměna odkazů Průmylsové pece Ubytování Třebová, penzion ModerniMagazin.cz